Wystawa „Śladami Jezusa” w Częstochowie!

Wystawa „Śladami Jezusa” opowiada jedną z najważniejszych historii naszej cywilizacji w taki sposób, w jaki jeszcze nigdy nie została opowiedziana. Jest to wysokiej jakości interaktywna podróż do źródeł chrześcijaństwa. Zwiedzający mają możliwość przeniesienia się do Jerozolimy z roku 33, aby poznać jak w świetle Ewangelii, tradycji i nauki przedstawia się historia Jezusa z Nazaretu. Wystawa składa się z ośmiu multimedialnych sal, które pozwalają poznać kolejne rozdziały historii w formie wciągającej opowieści.

1. Wieczernik
2. Sala w Ogrodzie
3. Ślady Męki
4. Ślady Zmartwychwstania
5. Historia Miejsca Zmartwychwstania
6. Rozwój chrześcijaństwa
7. Polacy w Ziemi Świętej
8. Wieczernik

Realistyczna rekonstrukcja miejsc z Jerozolimy sprzed 2000 lat, wyjątkowa muzyka, spektakularne animacje, a nawet zapachy! To wszystko będzie można zobaczyć już niedługo, w pobliżu Jasnej Góry, na parkingu przy ul. Oleńka w Częstochowie.

Narratorem wystawy jest znany aktor Piotr Fronczewski. Jego słowa dopełnia poruszający śpiew syryjskiej artystki Myrny Kbbeh. Ekspozycja przemawia zarówno do intelektu, jak i serca widza. Dostarcza nie tylko wiedzy, ale oferuje również duchowe przeżycie. „Zwiedzający będą mieli możliwość stanąć u stóp Golgoty, poznać historię Bożego Grobu, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z historią Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści”, wyjaśnia Krzysztof Noworyta ze studia Tengent

Wystawę honorowym patronatem objęli: metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo, przeor klasztoru Paulinów na Jasnej Górze o. Marian Waligóra OSPPE oraz kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton OFM. Partnerami wydarzenia są: Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Organizatorem przedsięwzięcia jest firma „Tengent”, którą mieli Państwo okazje poznać przy okazji realizacji projektów dla Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Historii Polski, czy pawilonu Polskiej Wystawy Gospodarczej dla Kancelarii Prezydenta RP. Nade wszystko „Tengent” jest znany w Polsce i poza jej granicami z produkcji filmów animowanych. Niezwykle popularną animację stworzoną przez firmę stanowi produkcja: „Niezwyciężeni”, którą zrealizowano dla Instytutu Pamięci Narodowej.

Żywimy nadzieję, że wystawa przyczyni się do pogłębienia wiedzy i wiary mieszkańców Częstochowy oraz przybywających licznie na Jasną Górę pielgrzymów. Szczegółowe informacje na stronie sladamijezusa.pl oraz pod numerem telefonu: 577 131 440. Zapraszając na wystawę multimedialną „Śladami Jezusa”, pozostaje mi życzyć Państwu radości w podróży do źródeł chrześcijaństwa i odkrycia duchowych darów, jakie niesie ze sobą to przedsięwzięcie.

Daria Jędras, General Manager wystawy multimedialnej „Śladami Jezusa”.